Všechny akce          Kontakt

Charitativní koncert Petry Janů a skupiny Amsterdam

9. října od 19:00
Nedvědice, Sokolovna

Nadační fond Vrba a Městys Nedvědice pořádají charitativní koncert S láskou má svět naději na kterém vystoupí Petra Janů a Amsterdam i pěvecký sbor Petry Cvrkalové – Cvrčci. Výtěžek z této akce podpoří služby pro ovdovělé rodiny s dětmi.

Vlastním jménem Jana Petrů (* 19. listopadu 1952 Praha) je česká zpěvačka populární hudby a herečka. Svou uměleckou dráhu započala v roce 1972, kdy vystupovala v divadle Semafor. Od roku 1977 zpívala se skupinou Pro-rock, se kterou vydala své první album Motorest. V roce 1978 skončila ve Zlatém slavíku na druhém místě. V roce 1980 vydala album Exploduj! a stala se ojedinělou rockerkou na naší hudební scéně. Ve druhé polovině osmdesátých let vznikla komerčně velmi úspěšná alba Jedeme dál (s Petrem Jandou), Už nejsem volná a S láskou… Petra Janů v tomto období volně přešla z čistě rockové hudby do vod pop-music. V roce 1987 se poprvé stala „Zlatou slavicí“.

Více na www.petrajanu.cz

Petra Janů

Nedvědický pěvecký sbor Petry Cvrkalové – CVRČCI oslaví letošní školní rok dvacet let od svého založení. Za tuto dobu prošlo pěveckým sborem více než 150 dětí. Celá koncepce vedení tohoto tělesa se vymyká tradičnímu sborovému umění. Hlavním posláním Cvrčků je nadchnout děti ke sborovému zpívání a ukázat jim krásu z předání svého umění publiku. Jejich repertoár se tedy skládá z nácviku muzikálů a tematických hudebně dramatických pásem. Ve sboru se tak kloubí pohyb, divadlo a pěvecká průprava. Pod odborným vedením zakladatelky Mgr. Petry Glosr Cvrkalové sklidil sbor první velký úspěch už v roce 2007, kdy vyhrál v soutěži o nejlepší nastudování operky Karkulka. Od té chvíle sbor vystupuje na různých akcích nejenom v rámci Nedvědice ale i přilehlých krajů. Paní sbormistryně založila v obci např. tradici rozsvěcení vánočního stromu, na které Cvrčci spojí své pěvecké síly se smíšeným pěveckým tělesem P.A.T.R.O.N. a zpříjemní tím atmosféru na počátku adventu.

Více o sboru na www.zpevahra.cz/cvrcci

Nedvědický pěvecký sbor Petry Cvrkalové - CVRČCI