Skip to main content

Než na to zapomenu #4 – Bez rozdílu

By 1. února 201930 ledna, 2024Blog Petry Cvrkalové
Už rok jsem vaší Vrbou. Děkuji za podporu

Dnes ve večerních zprávách Česká televize odvysílala reportáž o policistovi, který přišel o manželku a zůstal na výchovu svého 18 měsíčního syna sám. V této situaci ho podpořil Nadační fond REGI Base I., jehož zaměřením je pomoc bývalým vojákům, policistům, hasičům a jejich rodinným příslušníkům.

Pomoc ovdovělému policistovi
Akce Oliver. Tak se jmenuje sbírka na pomoc policistovi Tomáši Maurerovi, kterou organizuje nadační fond Regi Base společně s policií. V listopadu mu zemřela žena.

Při zhlédnutí podobných reportáží se vždy sama sebe ptám, zda někdy začnou zajímat média i osudy většiny ovdovělých rodičů s dětmi?

Těch, kteří sice za naši vlast nesloužili, ale jejich životní realita je úplně stejná. Cítím v našem poslání již dlouhou dobu nedocenitelnou sílu médií. Ovšem ne každá z ovdovělých rodin má kuráž jít s kůží na trh. Zveřejnit svůj tragický příběh s očekáváním společenské solidarity. Ta na sebe, zaplať pánbůh, nenechá dlouho čekat.

Sama sebe se ale vždy ptám, co ta dlouhá řada ostatních rodin?

Dnes je to přesně rok, co jsem odešla ze školství jako pedagog a vstříc neznámému začala naplno pracovat pro Vrbu. Potkala jsem desítky hrdinů a hrdinek – tatínků a maminek, kteří se se ztrátou partnera a rodiče svých dětí vyrovnávají. Každý svým tempem, každý po svém. Vždy se naše péče přizpůsobuje individualitě rodiny. Nesoudíme – pomáháme.

Když v sobě potlačím nekonečný boj s financováním naší práce, jsem upřímně velice ráda, že je tu Vrba pro všechny ovdovělé rodiny bez rozdílu.

S nabídkou hospodyní, řemeslníků, doučování, hlídání dětí a spoustou dalších služeb. Tak nějak mi ta moje práce dává větší smysl.

A vy ostatní, kteří si uvědomujete, že tento osud může bohužel potkat každého z nás, můžete také přispět kouskem sebe a to v projektu www.darujkouseksebe.cz. Pracujeme totiž na principu synergie.