Skip to main content

Byla jsem v 3. měsíci těhotenství, když mi oznámili, že můj přítel nežije

By 21. května 202130 ledna, 2024Příběhy ovdovělých
Byla jsem v 3. měsíci těhotenství, když mi oznámili, že můj přítel nežije

Začátkem letošního roku osud krutě a náhle zasáhl do našeho rodinného štěstí a já jsem ovdověla.

Byla jsem v 3. měsíci těhotenství, když mi oznámili, že můj přítel nežije

Zůstala jsem sama s dvouapůlletou dcerou a dalším prckem, který by se měl narodit v červnu. O Nadačním fondu Vrba jsem se dozvěděla náhodou přes kamarádku mé sestry, která s Vrbou spolupracuje od loňského roku. Neměla jsem nejmenší tušení, že něco takového existuje a dříve by mě ani ve snu nenapadlo, že bych služeb Vrby mohla někdy využít a potřebovat je. Bohužel se stalo.

Po konzultaci s paní ředitelkou jsem se dozvěděla spoustu cenných a užitečných informací ve věci vyřizování pozůstalosti a dědictví a dostala jsem kontakt na advokátní kancelář, se kterou spolupracuji ohledně určení otcovství našeho nenarozeného dítěte. V případě určení otcovství mě velmi překvapilo, jaké všechny kroky bude třeba podniknout, aby byl můj zesnulý partner uznán jako otec našeho nenarozeného potomka. Tyto informace bych sama jen těžko hledala a nebyla bych na danou situaci vůbec připravená.

V souvislosti se situací ohledně vdov a vdovců se stále počítá spíše se staršími lidmi, kteří už „na to mají věk“, ale po bližším zasvěcení do problematiky zjišťuji, že mladých vdov a vdovců je mezi námi opravdu hodně. Je to velice smutná a krutá realita, ale bohužel je to tak. Navíc situace ohledně koronaviru tomu v mnohém nahrává.

Nikdo předem nemůžeme vědět, jakou tragédii nám osud připraví do cesty. Myslím, že Nadační fond Vrba odvádí v této věci opravdu velmi záslužnou a úžasnou práci.

Jsem si jistá, že díky pomoci Nadačního fondu Vrba se mnoho mladých ovdovělých rodin snáze vrací do „normálního“ života. Proto je nesmírně důležité Nadační fond Vrba podpořit.

Přispět můžete na stránkách Donio.cz sbírky Spojila nás smrt

www.donio.cz/SpojilaNasSmrt

Přispět můžete na stránkách Donio.cz sbírky Spojila nás smrt
Skutečný příběh ovdovělé Natalie